ظهور نسل تازه خدمات بانکداری/ ورود بازیگران جدید به بازار پول

naserمدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اشاره به ورود بازیگران جدید به عرصه خدمات پولی کشور گفت: بازار استارتاپ ها، آپ و شبکه های اجتماعی به شدت در حال رشد است.
ناصر حکیمی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبِنا)، با تاکید بر اینکه تحولاتی در محیط کسب و کار اتفاق افتاده است، گفت: بحث ورود بازیگران جدید به میدان خدمات پولی جدی است.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی اظهارداشت:‌ با توجه به تعداد بالای شبکه های اجتماعی و آپ ها، این موضوع می تواند هم برای شبکه بانکی کشور تهدید تلقی شود و هم فرصت.

حکیمی ادامه داد: بنابراین این بازارها به شدت در حال رشد است و تهدید آن می تواند این باشد که به سرعت می توانند به معضل جدیدی در بازار متشکل پولی کشور تبدیل شوند؛ بنابراین عملکرد آنها را باید در چارچوب مشخصی باشد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، دسترسی به شبکه های اجتماعی می تواند به نوعی رضایتمندی در جامعه ایجاد کند به نحوی که برخی چون نمی توانند خدمات خود را به دست مشتری برسانند، این بخش فرصت خوبی است و افراد می توانند در این بستر کسب درآمد کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی افزود: بانک ها در شرایط فعلی در بخش خدمات خُرد فعالیت دارند و چون هزینه ها در این بخش بالا است می توان از خدمات نوین در این بخش بهره جُست.

حکیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خدمات رسانی بانک ها به صورت مویرگی در خارج از شعبات امکانپذیر شده و این خدمات از طریق استارتاپ ها و خلاقیت توسعه پیدا می کند.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی تصریح کرد: حرکت بانک ها برای اینکه بتوانند اینگونه خدمات را در زیر چتر خود بیاورند به جای ایجاد شبکه های موازی، بانکداری باز است و بانک در کنار اینکه سرویس ها را توسط شعب عرضه می کنند، در قالب فضاهای باز نیز خدمات ارائه می دهند و محصولات توسعه پیدا می کند.

وی این مطلب را هم افزود که تکنولوژی های ابزار توسعه ای توسط بانک ها در حال استفاده است.

منبع:ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *